Co łączy motocykle elektryczne ZERO i Michaela Jordana?

Odpowiedź brzmi:

Buty.

Słynny projektant  Nike, Tinke Hatfield, odpowiedzialny m. in. za sneakersy, tzw. „Jordan” wspólnie z Thorem Drakiem, jednym z założycieli Zero Motorcycles stworzyli specjalną wersję motocykla elektrycznego na potrzeby targów One Moto Show w Portland .

Motocykl elektryczny Zero SR/F Motocykl elektryczny Zero SR/F

Motocykl elektryczny Zero SR/F – modyfikacje

Jak donoszą amerykańskie media, Hatfield i Drake zmodyfikowali modelowi SR/F „bak” wstawiając nitowany i aluminiowy, inspirowany bombowcami z II wojny światowej. Z kolei za „zbiornikiem paliwa” kryje się  siedzenie z wytłoczonym tygrysem, ozdobione klasycznym japońskim atramentem przez miejscowego tatuażystę Drata Diestlera.

 

Wśród innych zmian, uwagę przyciągają turkusowe felgi, złote manetki, biała rama malowana proszkowo i tylna zębatka w kształcie logo kawiarni motocyklowej See Motorcycles.

Specjalna wersja motocykla elektrycznego ZERO

Oczywiście pod względem parametrów nadal jest to ZERO SR/F. Silnik o mocy 82 kW, zawieszenie Ohlins czy układ hamulcowy Brembo pozwalają na osiągi nieporównywalne z żadnym spalinowym odpowiednikiem. Przyspieszenie do setki w 3 sekundy, 190 N.m. momentu obrotowego dostępnego od razu i ponad 200 km zasięgu w mieście sprawiają, że podejrzewamy zainteresowanie podobne do… butów Nike.

Jeśli też chcesz poczuć na własnej skórze moc motocykli elektrycznych ZERO – umów się na jazdę testową!